Doğalgaz Sobası Nedir, Nasıl Yakılır?

Doğalgaz Sobası Nedir, Nasıl Yakılır?

Bu yazımızda siz ziyaretçilerimizi doğalgaz sobası hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Doğalgaz sobası nedir? nasıl çalıştırılır? hangi sürelerde bakımı yapılmalıdır? çalışmıyor ise ne yapılmalı? sorularının hepsinin cevabı için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Doğalgaz Sobası Nedir?

Çoğunlukla evlerde bulunan, doğalgaz hattı bulunması durumunda kullanılabilen bir ısınma aracıdır. Üzerinde bulunan baca sensörü sayesinde güvenli bir kullanım imkanı da sunmaktadır.

Doğalgaz Sobası Nasıl Çalıştırılır?

Sobalar, yapıları bakımından çakmak ile çalıştırılırlar. Çakmak çakıldığında oluşan kıvılcımın gaz ile buluşması sonucuyla soba yanmaktadır.

Hangi Sürelerde Doğalgaz Sobası Bakımı Yapılmalıdır?

Soba bakımları, periyoduk olarak her sene kış mevsimine girmeden yapılmalıdır. Doğalgaz sobalarının içerisinde bulunan parçalar kullanımdan dolayı zaman içerisinde çalışabilirliğini kaybetmektedirler. Bu parçalardan bazıları çakmak, termokupl, pilot yatağı’dır.

Çalışmıyor İse Ne Yapılmalı?

Sobanız çalışmıyor ise bunun bazı sebepleri vardır. Öncelikle doğalgaz sobanıza gaz gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Sobanıza gaz geliyor ancak yanmamaya devam ediyorsa çakmak, pilot yatağı veya gaz sensörü ile alakalı bir sorun olabilir. Bu durumlarda 0 212 436 26 52 nolu telefonlarımızdan bize ulaşabilir, teknik destek alabilirsiniz.

doğalgaz sobası


Comments are closed.